Novinky


Při objednávce titulů z produkce FT Records
obdrží zákazník slevu 10%

Produkce roku 2016


FT0142-2
Roman Dragoun - Samota

Roman Dragoun přináší, u příležitosti svého životního jubilea, šedesátých narozenin, nové album s názvem "Samota".Tento projekt složený za zbrusu nových písní volně navazuje na minulý projekt "Piano", který byl ovšem jen akustickými verzemi Romanových rockových skladeb.
Na albu svůj zpěv doprovází hrou na klavír, ale prostor dostávají i další nástroje, především saxofon fenomenálního Michala Žáčka. Zůstává ale zachováno akustické, téměř folkové, tedy sdělnější pojetí písní.
Hudba je autorským dílem Romana Dragouna, a texty pocházejí z dílny textaře a básníka Milana Prince. Najdeme zde i text - báseň Romanova tatínka, malíře Františka Romana Dragouna či text brněnské textařky Soni Smetanové.
Nahrávka vznikla ve studiu Avian, zvukové režie se ujal Roman Jež, sám vynikající hráč na klávesy. Produkce projektu je dílem Pavla Kopřivy, který se podílel i na několika dřívějších titulech Romana Dragouna.

Skladby: Samota, Šedesát, Prosím, Dvacet let, Sedím u kamen, Smím tě znát, Smíření, So Long, Dál po cestě sám, Achilles

DPC 279,-Kč

   

Audio ve formátu FLAC dostupné na:

           

CD Roman Dragoun - Samota vychází
za podpory statutárního města Brna
a pod záštitou primátora Ing. Petra Vokřála.


CD Roman Dragoun - Samota vychází
za podpory programu Partnerství OSA.FT0100-8
Progres Live

Brněnská skupina Progres, čerstvý člen Beatové síně slávy Radia Beat, která od svého vzniku v roce 1968 patří ke špičce domácího rocku, přináší live CD/DVD kompilaci největších hitů. Kompilace vychází z výročního koncertu k 40 letům existence kapely.

Skladby CD: Štěstí, Svět džungle, Kdo je tam?, Mauglí, Osud, Čím je svět můj, To já se vracím, Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce, Ikaros, Ptáčník, Země 2555, Píseň o jablku, Odlet, Planeta Hieronyma Bosche I, Planeta Hieronyma Bosche II

Skladby DVD: Štěstí, Neznámý génius, Kdo je tam?, Mauglí, Osud, Čím je svět můj, To já se vracím, Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce, Pochod plášťů ve větru, Požár věžní těže, Ikaros, Ptáčník, V zajetí počítačů, Země 2555, Píseň o jablku, Odlet, Planeta Hieronyma Bosche I, Planeta Hieronyma Bosche II, Čistý štít u firmy mít, Svět džungle

DPC 259,-Kč

   


Produkce roku 2015


FT0140-2
Folk Team - Jako živí

Brněnská folk-rocková skupina Folk Team v listopadu 2014 na brněnské Musilce odehrála poslední ze série koncertů k 40 letům existence.
Koncert byl zaznamenán a nyní vychází na CD/DVD.

Skladby: Včera jsem tě viděl poprvé, Ptačí song, Beze slov, Káva a čaj, Trochu jsme zestárli, Mluvící kůň, Mí kamarádi, Měsíční dítě, Putovní holka, Bude vojna bude, Sázka na mrtvého koně, Každý ráno, Folkařovo blues II., Nebudu, Ještě jsme neumřeli, Písničkář, V nebi, Za pět minut pět, V brněnským Bronxu, Skála, 100 dní jsem nespal, Nadčlověk, Opilej anděl, Odcházím z domova

Total time CD: 79:34

DPC 279,-Kč

   


FT0139-2
Roman Dragoun and His Angels - Andělé ve studiu SONO

Brněnská rocková legenda Roman Dragoun se skupinou His Angels přináší na CD Andělé ve studiu SONO 12 největších hitů své sólové kariéry. Spolu s Romanem Dragounem (klávesy, zpěv) v rámci skupiny His Angels na albu hrají Míra Barabáš (trubka, perkuse), Filip Benešovský (basa), Radek Kašpar (saxofon), Ondra Pomajsl (bicí), Miloš Švec (kytara).

Skladby: Stín mý krve, Padesát, Čáp, Otlučená srdce, Kronikář, Lák, Důvěřuj, Střepy, Ptáci vesmíru, Řád, Bárka, Zdroj

Total time: 58:06

DPC 259,-Kč

   

Audio ve formátu FLAC dostupné na:

           


Produkce roku 2014


FT0138-8
Kniha Brno v hantecu
aneb Storky z Šalingradu

Netradiční průvodce Brnem, kniha nejen o pamětihodnostech města, ale také o osobnostech, které k Brnu neodmyslitelně patří. Kniha je dílem kolektivu autorů, které zastřešil Pavla Čiča Jelínek, znalec brněnské hantýrky a prostředí brněnské bohémy 60. a70. let 20. století. V knize je na 30 povídek a je doplněna téměř 60 fotografiemi legendárního brněnského fotografa Jefa Kratochvila.

DPC 229,-Kč

   


FT0137-2
CD Folk Team - Live 40

Brněnská folk-rocková skupina Folk Team se pohybuje na naší scéně neuvěřitelných 40 let. V listopadu 2013 odehrála na Novemberfest v KC Semilasso první ze série koncertů, kterým odstartovala jubilejní 40. sezonu na pódiích. A právě záznam tohoto koncertu vychází na CD. Krom současné sestavy: Venclovský - Huvar - Kopřiva - Jež - Dunovský - Bříza na nahrávce zazní famózní kytara hostujícího Miloše Makovského. V bonusových nahrávkách z roku 2004 se objeví někdejší členové Tomáš Úlehla, Borek Nedorost a Standa Pliska.

Skladby: Opilej anděl, Měsíční dítě, Motýlí hra - intro, Motýlí hra, Folkařovo blues 2, D 58, Nebudu, V brněnským Bronxu, Skála, Ještě jsme neumřeli, Nadčlověk, Sto dní jsem nespal, Bonus: Život, Káva a čaj, Včera jsem tě viděl poprvé, Trochu jsme zestárli, lásko

Total time:    59:22

DPC 199,-Kč

   

Audio ve formátu FLAC dostupné na:

           


FT0136-2
CD Návrat na Kančí louku

Kompilace Návrat na Kančí louku přináší posluchačům kolekci trampských písní od kapel, které jsou s tímto legendárním místem od nepaměti spojeny.

Skladby: Karabina - Vzpomínka na Kančí louku, Kamelot - Tajný výpravy, T.E. Band - Kopyta když vyzvání, Karabina - Vandrovníci, Přístav - Medison, Rowers - Slaní chlapi, Karabina - Ontario, T.E. Band - Bobrůvský valčík, Kamelot - Poštou holubí, Monsun - Vavasatch, F.T. Prim - Bílej, Karabina - V půlce trati, F.T. Prim - Oslavka, Kamelot - Katalánie, Příboj - Pahorky, Kamelot - Bylo to tenkrát na jaře, Příboj - Podzim, Příboj - Jsem jen tulák, Rowers - Vzpomínky, Orion - Ketkovák, Karabina, Rowers, T.E. Band - Oslavské boudy

Total time:    66:20

DPC 199,-Kč

   


Produkce roku 2013


FT0043-8
kniha Velký slovník hantecu

Doplněné 4. vydání Velkého slovníku hantecu přináší na 2600 výrazů "brněnského hantecu". Kniha je dílem kolektivu autorů – znalců tohoto brněnského fenoménu. Slovník je řazen abecedně a složen ze dvou částí Hantecovo - České a Česko - Hantecové. Kniha je vázaná a má 260 stran.

DPC 299,-Kč

   


FT0135-2
CD Špilberk - Spielberg

Debutové album brněnské skupiny Špilberk, která vznikla na konci 80. let z členů skupiny Futurum. Po 20 letech od ukončení činnosti se kapela dala dohromady pro vystoupení na Brněnském Beatfestu a rozhodla se pokračovat v hraní a natočit ve studiu nikdy nevydané písně. Znalci brněnské rockové scény ocení propracované kytarové party kapelníka Emila Kopřivy a expresivní zpěv Darii Hrubé.

Skladby: Svět nás volá, Nádraží, Naděje /Neděle/, Táhnu dál, Blues /Ateistická/, Bubny času, Bohužel, Bouře doznívá, Neekologická

Total time:    43:37

DPC 259,-Kč (Naše akční cena 50,-Kč)

   


FT0134-2
CD Gajdoši - Písničky z Brněnska

Nové řadové CD Gajdošů Brno, přináší kolekci 25 písní z Brna a okolí. Žánrový rozsah písní jde od klasického folkloru po folk, muzikolog Miloš Štědroň, který je autorem sleevenote, řadí toto album do kategorie world music.

Skladby: Tam důle na řadě, Šíl dudáček hráti na hode, Špacírka z Líšně (tanec), Až pudu na trávu, Aj, ti líšenští, Odzemek z Líšně (tanec), Dyž sem šel do Tuřan, Figurke (tanec), Počké, postůj, Holiánský prótí, Vysoký só Kocmanove vokna, Svítá, svítá, Na Jakubské věži, Na brněnskéch lókách, Pršelo, belo tma, Zdálo sa mně, zdálo, Stúpaj, stúpaj, Kuníčke (tanec), Muziko, muziko, Nechoď k nám, synečko, Ach, můj Bože, Na to rozlóčení, Decky ste mně říkával/Dycky sem si myslíval, Dež sem šíl vod milé, Aj, co ste chlapci udělali?

Total time:    59:49

DPC 199,-Kč

   


FT0131-2
CD Nekončící cesta
písně Wabiho Ryvoly

CD Nekončící cesta písně Wabiho Ryvoly je kolekcí 20 písní Wabiho Ryvoly v podání Mikyho Ryvoly a přátel, Žalmana & Spol., Přístavu, Karabiny, T.E.Bandu, Katů, Monsunu, F.T.Primu a Chrpy  a také 2 písně v podání samotného Wabiho svědčí o hluboké stopě, kterou tento trampský písničkář zanechal nejen u posluchačů, ale i u jeho následníků. Kompilaci z archivních koncertních nahrávek připravil Pavel Čiča Jelínek.

Skladby: Přístav -Letokruhy, T.E. Band - Ranní příboj, Karabina - Padá láska, Žalman & Spol. - Sedmnáct dnů, F.T. Prim - Stará kobyla, Kati - Bílá, bílá, Chrpa - Břehy mé duše..., Monsun - Hejno vran, Kati - Heny, F.T. Prim - Hobo, Chrpa - Bejt starej chlap, Karabina - Made in Pade, T.E. Band - Píseň o trávě a noci, Miki a přátelé - Osamělý město,(Tereza), T.E. Band -Pozdní jaro, Přístav - Smutná neděle, T.E. Band - Šťastnej tulák, Karabina - Odcházet za svítání, Miki a přátelé - Tak už mi má holka mává, Karabina - Tak ahoj
Bonusy: Wabi Ryvola - Cesty písčitý, Wabi Ryvola - Prokletá vůně hor

Total time:    74:02

DPC 259,-Kč

   


FT0130-2
CD Brněnský Beatfest Live

CD Brněnský Beatfest Live v 17 skladbách přináší jen zlomek z více než 20 hodin záznamů pořízených v brněnském Semilasse na prvních 3 ročnících Brněnského Beatfestu. Toto CD poprvé přináší na jednom nosiči všechny brněnské rockové legendy a kapely od 70. let 20. století do současnosti.

Skladby: Lidopop – Plán, Taxi – Pimprlové divadlo, Symfonik Rumpál – Umělci na šňůře, Charlie the Bomber – V kleci, Špilberk – Naděje, Synkopy 61 – Suita pro J. S. Bacha, T4 – Šedý pán, Folk Team – Opilej anděl, Bronz – Hvězda ticha, Oldřich Veselý a €-band – Blues pro můj den, Futurum – Juliet, Miloš Makovský a Neopak – Stejně jiná, Progres – Píseň o jablku, BBB + J. A. Kronek – Planeta Hieronyma Bosche II, BBB + Roman Dragoun – Černý racek, BBB + Oldřich Veselý – Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce, BBB + Zdeněk Kluka – Válka je vůl

Total time:    79:28

DPC 199,-Kč (Naše akční cena 50,-Kč)

   


Produkce roku 2012


FT0129-2
CD Nélepčí zonky v hantecu

Kompilace 20 písní v „brněnském hantecu“ přináší ty nejlepší písně, které v tomto specifickém slangu „plotňáků“ vznikly, CD také obsahuje 3 novinky Betálná koc, Šnelcuk a Kocny v trabošu.

Skladby: Jiří Rafaj a Los Brňos - Američan ve štatlu, Honza Hlaváček - Betálná koc, Roman Horký a Kamelot - Borec z Blekfildu, Jiří Rafaj - Brněnské borec, Karabina - Flastr co mě učil štatl, Honza Hlaváček - Vorgle, Bokomara - Betálné vélet, Karabina - Brněnská, Honza Hlaváček - Voděrady, F.T.Prim - Šnelcuk, Radek Rettegy a Bokomara - Až skončím v hokně, Passingl Band - Štatlařův song, Radek Rettegy a Los Brňos - Doňa Broňa, Bodlák - Voko bere, Agi - Kocny v Trabošu, Bokomara - Konópek z Práglu, Bokomara - Fanóšova kořala, Radek Rettegy a Los Brňos - Pupínky, Radek Rettegy a Los Brňos - Šauklař, Honza Hlaváček - Ó Wendy sex

Total time:    62:45

DPC 259,-Kč

   


FT0128-2
CD Roman Dragoun - Piano

Roman Dragoun, čerstvý člen Beatové síně slávy v kategorii Osobnost vydává nové CD Piano. Jak již název alba napovídá, jedná se o kolekci 15 Romanových písní, ve kterých svůj expresivní zpěv doplňuje pouze klavírním doprovodem. CD obsahuje novou píseň Poslední ráno.

Skladby: Ptáci vesmíru, Jako dým, Padesát, Poslední láska, Že tvých vlasů v ní se dotýkám, Kronikář, Slunci blíž, Tvůj život, Ostnatej drát, Sami, Nic a všecko, Marie, Ledy našich vzpomínek, Zdroj, Poslední ráno

Total time:    64:06

Oficiální stránky Romana Dragouna http://www.romandragoun.cz/

DPC 279,-Kč

   

Audio ve formátu FLAC dostupné na:

           


FT0127-2
CD Pozdní sběr - Výběr z bobulí
Live - U kouřícího králíka

3. album brněnské skupiny Pozdní sběr nese podtitul Výběr z bobulí a je Live nahrávkou unplugged koncertu v lehgendárním jazzovém baru U kouřícího králíka.

Skladby: Pod splavem na Oslavce, Hlavolam, Jak je tam u vás?, Napsal bych jí lístek, Jižanskej kraj, Kdybych byl španělský král, Až skončí ten bál, Jak mám zářit, když jsi pryč, Jíra, Říkala mu slunko, Pálava, Za řeku, Marjánkový lázně, Bluesová holka z koleje

Total time:    58:18

Oficiální stránky skupiny Pozdní sběr http://www.pozdnisber.cz/

DPC 199,-Kč

   


Produkce roku 2011


FT0124-2
CD Lidopop - Nazdar hodiny

Hudba Lidopopu má dvě polohy, v té první je kapela orientována ke ska, popu, punku a ve druhé ke stylům rock či grunge. Oproti první desce Do Francie! je nové album Nazdar hodiny ostřejší, syrovější, rockovější, bez velkých příkras, téměř celé je nahráno za jeden den a noc, druhý den nazpíváno. Z nahrávky jsou odstraněny pouze zásadní chyby, ostatní je ponecháno včetně přeslechů v mikrofonech. Na sborech a dohrávkách se podíleli také herci a hudebníci ze Zlínského divadla.

Skladby: Adrenalin, Holka, Kosmonaut, Čína, Plán, Tamara, Brasilia telenovela, S tvojí ženou, Fotbal, Immigrant song 2, Stávka, Synchronní city

Total time:    45:24

Oficiální stránky skupiny Lidopop http://www.lidopop.com/

DPC 199,-Kč

   

Audio ve formátu FLAC dostupné na:

           


FT0123-2
2CD Karabina - Lochec/Tulák a vítr

Brněnská trampská skupina a osada existující již téměř čtyřicet pět let. Za tak dlouhou dobu se toho dá hodně vytvořit a tak po důkladném prozkoumání svých archivů a tak z této až přímo mravenčí práce vznikla dvě protikladná cédéčka, dobových koncertních záznamů z 80. a 90. let – veselé „Karabina lochec“ a druhé až naivně vážné „Tulák a vítr“. Obě CD jsou prokládána mluvenými vstupy a povídkami.

Skladby CD Lochec: 1. Koníček I., 2. Make Love Cosa Nostra, 3. Trafika, 4. Oslavy, 5. Taneční zábava, 6. Braziliana, 7. Hydrol, 8. U starého zábradlí, 9. Flastr, co mě učil štatl, 10. Tříkilovej diblík, 11. Nejskvělejší osada, 12. Sexuálně deviovanej, 13. Zasádrovaná ruka, 14. Závislák, 15. Má nejnovější píseň, 16. Not Ready, 17. Přestřelka, 18. Ruleta, 19. Výbuch, 20. Divné dámy, 21. Srnka, 22. Devět druhů těžkých vín, 23. Koníček II.

Total time:    69:25

Skladby CD Tulák a vítr: 1. Mluvené slovo, 2. Vzpomínka na kamaráda, 3. Mluvené slovo, 4. Dary, 5. Mluvené slovo, 6. Obzory, 7. Mluvené slovo, 8. Zlatý déšť, 9. Mluvené slovo, 10. Počasí, 11. Mluvené slovo, 12. Zvláštní znamení touha, 13. Mluvené slovo, 14. Poslední dopis, 15. Mluvené slovo, 16. Gabriela, 17. Mluvené slovo, 18. Padá láska, 19. Mluvené slovo, 20. Cesty romantikou značené, 21. Mluvené slovo, 22. Místa, 23. Mluvené slovo, 24. Jen vítr pořád pospíchá

Total time:    44:11

Titul je vyprodán


FT0122-2
CD Oldřich Veselý - Restart

Bývalý zpěvák Blue Effectu a Synkop Oldřich Veselý vydává sólové album. Albem Restart se vrací jméno Oldřicha Veselého na pulty obchodů s hudbou po mnoha letech. S kapelou €-band, kterou tvoří Pavel Bříza (bicí), Dalibor Dunovský (baskytara) a Petr Krkavec (kytary) osm let pouze koncertoval Deska obsahuje dvanáct nových skladeb a jednu bonusovou předělávku písně Malý Princ. Hudbu ke všem skladbám složil sám Oldřich Veselý, texty většinou pocházejí z pera Pavla Vrby, s nímž zpěvák spolupracuje už od 70. let, a dále od Ivana Huvara nebo Aleše Hrbka.
Skladby: Bylo nebylo, Dej mi napít, Pomsta, Ježíšek, Na sever, Líp než pár vět, Hezká píseň, 1. jarní den, Pavoučí síť, Blues pro můj den, Kdo je tu King???, Sunrise, Malý princ

Total time:    54:45

Oficiální stránky Oldřicha Veselého  http://www.oldrichvesely.cz/

DPC 299,-Kč

   


FT0121-2
CD Miloš Makovský - Neopak

Kytarista Miloš Makovský, který se v 80. a 90.letech prosadil v kapelách Synkopy a Oldřich Veselý, Taxi a dlouholetou spoluprací se Slávkem Janouškem opět přichází jako fenomenální kytarista v novém projektu NEOPAK. Po letech, kdy se věnoval především studiové a pedagogické práci, natočil zcela sám 13 instrumentálních skladeb, ve kterých zcela zřetelně vychází na odiv jeho zcela ojedinělý a neobyčejný skladatelský a instrumentální talent.
Skladby: Intro, Velval, Neopak, O duze ve sněhu, Stejně jiná, Vodou, Skovajda, Variace na X, Já vím, Neblus, Může být, Zuz a na, Tajemství vzpomínek

Total time:    54:11

Oficiální stránky Miloše Makovského  http://www.mimak.cz/

DPC 199,-Kč

   

Audio ve formátu FLAC dostupné na:

           

Album vzniklo s přispěním Hudební nadace Partnerství OSA


FT0120-2
CD Gajdoši Brno - Hudba zámků a podzámčí, hradů a podhradí

Gajdoši Brno zpracovávají folklórní materiál z Brněnska, Moravy i Čech a v posledních době se obracejí i k folklóru zahraničnímu. Další oblastí, kterou se zabývají, je vyhledávání, přepisování a interpretace nejkrásnějších melodií tzv. staré hudby od gotiky, renesance přes baroko až po klasicismus a salonní hudbu. Nové CD „Hudba zámků a podzámčí, hradů a podhradí“ s podtitulem „Hudební putování pěti stoletími“ odráží snahu Gajdošů přiblížit hudební skvosty minulosti dnešním lidem.
Skladby: Apor Lazar Tance, Byl vlahý máj, La Rossignol, More Festi Querimus, Sarabanda, Danielis Prophetia, Klobucký a lopatkovaný tanec, Allemande, Předmluva, Svátební věneček, Andělské přátelství, Gavota, Touha po jaru, Wie Kombet Das, Nox, Vezirus Turcicus, Husovice, Ballet, Dokud muzika celým světem zní

Total time:    53:08

DPC 199,-Kč

   


FT0119-2
CD Fleret - O krásách Valašska

Valašská skupina Fleret vydává po pěti letech 13. řadové CD O krásách Valašska. Na albu naleznete 14 zbrusu nových autorských písní, Fleret CD natáčel v únoru 2009 a únoru 2011, v tomto mezidobí došlo i ke dvěma změnám v obsazení skupiny, novým baskytaristou se stal Marek Abrahám a za bicí usedl David Filák.
Skladby: O krásách Valašska, Neperte sa Ogaré, Maloval mňa malíř, Tam na mňa čeká, Láskovražda, Hostýnský romance, Petrův zdar, Ondráš, Kapůrková, Loutková, Utěká to utěká, Ygelitka, Bonus – SK Vizovice, Na dobrů noc

Total time:    46:46

Oficiální stránky skupiny Fleret  http://www.fleretmusic.cz/

DPC 299,-Kč

   


Produkce roku 2010


FT0118-2
CD Folk Team - Toulavý stín

První řadové LP brněnské folkrockové legendy Folk Team z roku 1989 vychází poprvé na CD s nově remasterovaným zvukem. Kolekci 12 studiových písní doplňuje 7 dobových live nahrávek nikdy nevydaných písní. Téměř 70 minut hudby pro milovníky české folkové klasiky 80. let.
Skladby: Život, Toulavý stín, Otevřené piano, Pojištění, Ptačí song, Evropa, Trochu jsme zestárli, lásko, Smutky, Cesta, Prskavka, I ty v tom filmu musíš hrát, Dobrou noc
Bonus: Špinavé blues, Epitaf, V jednom báru, Ukolébavka, V koruně za korunu, Má bohéma, Ej, chlapci, hore háj

Total time:    66:30

Oficiální stránky skupiny Folk Team  http://www.folkteam.cz/

DPC 199,-Kč

   


FT0117-2
CD Honza Hlaváček - Vorgle

Zbrusu nové CD nazvané Vorgle s fenoménem „brněnského hantecu“ je na světě. Šoumen Honza Hlaváček připravil sadu 7 písniček a 6 povídek pro všechny betálný borce a kocny a nejen ty ze štatlu. Album obsahuje hit Vorgel (Buráky).
Skladby a povídky: Vorgle, Šípkatá růža, Ó Wendy sex, Válka vo Holcňákovi, Klapu po Oltecu, Goldnová fišla, Goldnová Zuzka, Baldo, z pytloša aus!, Voděrady, Kajzrova novodurová šolna, Zdar jak sviňa, Vo dvanácti moncnech, Gróňé šropále, gróňé

Total time:    64:57

CD vydává Honza Hlaváček ve spolupráci s FT Records.

Oficiální stránky Honzy Hlaváčka  http://www.honzahlavacek.com/

DPC 199,-Kč

Objednávejte na ftrecords@ftrecords.cz nebo na tel: 542 218 335


FT0116-2
CD Jan Sochor - Reminiscence

Jméno hudebníka Jana Sochora je spjato s legendární brněnskou skupinou The Progress Organization (Bardnodaj), jeho doprovodná skupina spolupracovala s Bobem Frídlem a také sesterským duem Mathou a Tenou Elefteriadu.
CD Reminiscence přináší průřez 40 letou autorskou tvorbou Jana Sochora od dob jeho působení v The Progress Organization po současnost, na CD je také pár zcela nových písní.
Všechny skladby jsou v nových aranžích, nahrál a nazpíval je Jan Sochor se svými přáteli.
Skladby: Introduction, Jako Helios, Ikaros, Klíč k poznání, Podzimní balada, Dlouhé ty míle, Další kolaps, Iluzorní blues, Zaháním vlastní splín, Běžím za štěstím, U Mrkvičků na ranči

Total time:    46:16

Oficiální stránky skupiny Progres  http://www.progres2.org/

DPC 159,-Kč (Naše akční cena 50,-Kč)

   


FT0115-2
2CD Progres 2 - Dialog s vesmírem (Studio & Live)

2CD s první českou rockovou operou skupiny Progres 2 – Dialog s vesmírem (Studio & Live) přináší na trh veškeré existující nahrávky projektu doplněné řadou bonusů.
Legendární audiovizuální projekt skupiny Progres 2 v její nejsilnější sestavě: Zdeněk Kluka – bicí, zpěv, Pavel Váně – kytara, zpěv, Pavel Pelc – baskytara, zpěv, Miloš Morávek – kytara, Daniel Forró – klávesové nástroje.
Skladby:
CD Studio: 1. V zajetí počítačů, 2. Země 2555, 3. Píseň o jablku, 4. Odlet, 5. Planeta Hieronyma Bosche I, 6. Planeta Hieronyma Bosche II, 7. Muzeum planety Země, 8. Tisíce mých očí, 9. Hymna robotů, 10. Rozhovor s centrálním mozkem, 11. Honička, 12. Výkřik v Proxima Centauri
Bonus: 13. Píseň o jablku (Edit), 14. Planeta Hieronyma Bosche II (93), 15. Píseň o jablku (Unplugged), 16. Roentgen 19:30
CD Live:
1. V zajetí počítačů, 2. Země 2555, 3. Píseň o jablku, 4. Odlet, 5. Planeta Hieronyma Bosche I, 6. Planeta Hieronyma Bosche II, 7. Velká noc, 8. Hlasy stínů, 9. Muzeum planety Země, 10. Moře suchou nohou přešel jsem, 11. Vesmírný kolotoč, 12. Sen o modré planetě, 13. Hymna robotů, 14. Rozhovor s centrálním mozkem, 15. Jízdní dráhy, 16. Honička, 17. Výkřik v Proxima Centauri
Bonus: 18. Mladé vdovy

Total time Studio:    75:23
Total time Live:    79:59

Oficiální WWW stránky skupiny Progres 2
http://www.progres2.org

DPC 299,- Kč

   


FT0114-2
CD Do větru - Blíženci

Třetí řadové album skupiny Do větru, přináší kolekci příjemných folkrockových písní s přídechem latiny.
Svitavští Do větru si za 10 let existence vybudovali vlastní styl, charakteristický užitím trombonu a fléten ve spojení s klasickým kytarovým obsazením skupiny.
Skladby: Mosty, Podzimní, U vody, Intro, Vždyť víš, Blíženci, Krokodýlí slzy, Cikánka, Blíž výletům, Obrazy noci, Ospalá, V novém století, Zůstaň ještě chvíli

Total time:    44:40

CD vydává Lukáš Moravec - Do větru ve spolupráci s FT Records.

Oficiální stránky skupiny Do větru  http://www.dovetru.cz/

DPC 199,-Kč